2025 mega logo
MET Group logo

Communiqué de presse


Contact presse:
Aurelia Ricciardi
+32 495 59 38 02
aurelia@luna.be
Communiqués de presse Mega

Mega breidt uit naar de Belgische 
B2B-energiemarkt

Leuven, Luik, Rotterdam, 9 juni 2026 – Om bedrijven en organisaties te helpen hun energiekosten beter onder controle te houden in een steeds volatielere markt, versterkt Mega zijn aanwezigheid op de Belgische energiemarkt voor zakelijke klanten. Gesteund door meerderheidsaandeelhouder, MET Group, het geïntegreerd energiebedrijf gevestigd in Zwitserland, biedt Mega voortaan op maat gemaakte oplossingen voor elektriciteit en gas aan B2B klanten.

Met de steun van meerderheidsaandeelhouder MET Group (Zwitserland), het geïntegreerde energiebedrijf, combineert Mega haar kennis van de lokale markt met de toegang tot internationale handels- en LNG-bevoorradingscapaciteiten. Met deze combinatie zal Mega geavanceerdere en flexibelere energieoplossingen ontwikkelen voor Belgische bedrijven.

Met de toenemende volatiliteit van de energieprijzen in het achterhoofd herzien bedrijven hun inkoopstrategie. Het uitgebreide B2B-aanbod van Mega beoogt deze uitdaging aan te gaan door middel van flexibele contracten, aangepaste tariefstructuren en langetermijnoplossingen. Deze omvatten met name contracten voor de aankoop van elektriciteit tussen bedrijven en producenten van groene energie, ook wel Power Purchase Agreements of PPA’s genoemd, en producten van het type Cap en Floor, die de prijsschommelingen binnen een vooraf bepaald bereik houden.

Om zakelijke klanten nog beter te beschermen tegen de sterke prijsvolatiliteit, biedt Mega nu ook contracten voor aardgas aan waarvan de prijs is gekoppeld aan de Amerikaanse Henry Hub-index. Deze index vertoonde in het verleden al een grotere stabiliteit op lange termijn dan de Europese referentie-indexen voor gas.

Bedrijven hebben vandaag de dag meer nodig dan een klassiek leveringscontract: ze hebben middelen nodig om risico’s te beheren en meer inzicht te krijgen in hun energiekosten”, aldus Nicolas Jacqmard, B2B-directeur bij Mega. “Door onze kennis van de lokale markt te combineren met toegang tot de internationale groothandelscapaciteit via MET Group, kunnen we bedrijven helpen hun weg te vinden in de snel veranderende energiemarkt.

Eerste grote contracten binnengehaald

Mega heeft al verschillende contracten gesloten met industriële klanten en bedrijven met meerdere vestigingen, en heeft onlangs overheidsopdrachten binnengehaald bij de gemeenten Welkenraedt, Moeskroen, Estaimpuis en Pecq. Deze eerste successen tonen de competitiviteit van het B2B-aanbod van Mega aan.

In een volatiele markt zijn bedrijven op zoek naar partners die hen kunnen helpen hun energiestrategie uit te stippelen”, voegt Nicolas Jacqmard toe. “Ons doel is hen de flexibiliteit en voorspelbaarheid te bieden die ze nodig hebben om te plannen voor de toekomst.

Nicolas Jacqmard (blauw hemd), B2B-directeur bij Mega, met het B2B-team.
Mega B2B team 2026 06 HD no logo

Ter attentie van de redactie:

Voor meer informatie of een interview kun je contact opnemen met Aurelia Ricciardi, perscontact van Mega, via aurelia@luna.be of +32 495 59 38 02, of Elsie Van Linthout, woordvoerder van Mega, via elsie@luna.be of +32 475 26 01 03.

Over Mega

Mega is een lowcost-energieleverancier voor particulieren, kmo’s en grote ondernemingen, en een aanbieder van mobiele telefoonabonnementen voor gezinnen en kmo’s. Mega kiest voor een eenvoudige en voordelige aanpak, waarbij energie en mobiele telefonie worden gecombineerd in een “convenience pack” om gezinnen te helpen hun maandelijkse uitgaven onder controle te houden. Het bedrijf werd in 2013 opgericht door twee Luikse ondernemers, Thomas Coune (co-CEO) en Michaël Corhay (co-CEO), en is vandaag de vijfde speler op de Belgische energiemarkt. Mega (Power Online SA) geeft de voorkeur aan de rechtstreekse aankoop van groene energie (windenergie en zonne-energie) bij lokale producenten en vult zijn bevoorrading aan op de Europese markten. Mega telt ongeveer 500.000 klanten en stelt zo’n 160 medewerkers tewerk in haar kantoren in Luik, Leuven en Rotterdam (Nederland).

Sinds 2025 maakt Mega deel uit van MET Group, een geïntegreerd Europees energiebedrijf met hoofdkantoor in Zwitserland.

Voor meer informatie: www.mega.be.

Over MET Group  

MET Group is een geïntegreerd Europees energiebedrijf met hoofdkantoor in Zwitserland, dat actief is op het gebied van aardgas, LNG, elektriciteit en hernieuwbare energie. Via zijn dochterondernemingen is MET aanwezig in 23 landen, op 33 nationale energiemarkten en 51 internationale handelsplatforms. De meer dan 1.400 medewerkers van het bedrijf vertegenwoordigen bijna 60 nationaliteiten. MET heeft ruime ervaring in de exploitatie van hernieuwbare en flexibele activa en ondersteunt zo de energietransitie zo breed mogelijk. In 2025 bedroeg de geconsolideerde omzet van de MET Group 28,5 miljard euro, met een totaal verhandeld aardgasvolume van 242 miljard kubieke meter en een totaal verhandeld elektriciteitsvolume van 160 TWh.

Meer info op LinkedIn

MET Group : https://www.linkedin.com/company/met-group/

Huibert Vigeveno, CEO van MET Group : https://www.linkedin.com/in/huibert-vigeveno/