
Persbericht
De woordvoerder van Mega:
Elsie Van Linthout
+32 475 26 01 03
elsie@luna.be
Energieleverancier Mega verwelkomt MET Group
Leuven, Luik, Rotterdam, 24 februari 2025 – Mega, de grootste onafhankelijke leverancier van elektriciteit en gas en verkoper van mobiele telefoonabonnementen in ons land, heeft een akkoord gesloten met het geïntegreerd energiebedrijf MET Group, gebaseerd in Zwitserland. MET Group zal een participatie van 68,5% in Mega verwerven. De overige 31,5% van de aandelen blijft in handen van de oprichters en co-CEO’s Michael Corhay en Thomas Coune. Mega blijft voor de bestaande activiteiten dezelfde koers varen, met hetzelfde management. Het financieel sterke energiebedrijf is actief op Europese schaal en is een professionele investeerder. MET Group zal Mega toelaten te investeren wat er nodig is om ook een plaats van belang te veroveren in de energievoorziening van bedrijven. Voor de gezinnen die klant zijn, blijft alles hetzelfde: Mega blijft de leverancier van goedkopere energie en gsm-abonnementen. Alle energie- en telecomcontracten blijven dezelfde.
Mega is één van de top 5-energieleveranciers van de Belgische gezinnen, met de ambitie marktaandeel te winnen in de hele Benelux. In de markt van de bedrijven is het Belgische bedrijf slechts een nichespeler. Om daar verandering in te brengen, is er nu een akkoord met MET Group, dat Mega de nodige middelen zal verschaffen om zich een positie van belang te verschaffen op de B2B-energiemarkt. Het is de bedoeling dat dit een nieuwe groeipool wordt voor Mega, naast de bestaande B2C-energieactiviteiten in de Benelux, en de verkoop van mobiele telecomabonnementen in België.
Financieel doet Mega het heel goed. In hun vorig boekjaar, Van januari 2023 tot en met september 2024, realiseerde het bedrijf een omzet van 640 M€, een EBIT (operationele winst) van 21,5M€ en een nettowinst na belasting van 14,5M€.
Het akkoord wordt een aandelentransactie zodra dit wettelijk kan
Het akkoord tussen Mega en MET Group is onder voorbehoud van de goedkeuring van en officiële notificatie van de relevante autoriteiten in ons land en op Europees vlak. De closing van de transactie wordt verwacht plaats te vinden in Q2 van 2025.
CEO Thomas Coune: ‘Wij blijven als oprichters aan het hoofd van Mega staan. Ook alle klantencontracten blijven dezelfde. MET Group zal ons ondersteunen om grotere projecten of deals te kunnen realiseren, in dit geval op Europees en internationaal vlak. Wij blijven voor de 500 000 gezinnen die bij ons klant zijn de leverancier van goedkopere energie- en gsm-abonnementen. Maar onze ambitie gaat verder. We willen op korte termijn ook ons deel van de energiemarkt van de bedrijven innemen. En daarna weer andere groeiplannen realiseren.’
MET Group: een Europees energiebedrijf
MET Group is een geïntegreerd Europees energiebedrijf gebaseerd in Zwitserland, met activiteiten in gas en energie, en focus op groothandelsactiviteiten in meerdere grondstoffen, trading en verkoop, energie-infrastructuur en industriegoederen. MET Group heeft filialen in 17 landen, en is actief in 30 nationale gasmarkten en 39 internationale trading hubs. Het bedrijf stelt meer dan 1000 mensen tewerk van zo’n 60 verschillende nationaliteiten. In 2023 bedroegen MET’s geconsolideerde verkoopinkomsten 24,5 miljard euro. Het totaal volume gas dat MET Group verhandelde in 2023, is zo’n 88 BCM (miljard m³), naast 68 TWh elektriciteit.
Aan de redacteuren:
Wens je meer informatie? Neem dan contact op met Elsie Van Linthout, perscontact en woordvoerder van Mega, elsie@luna.be op +32 475 26 01 03.
Over Mega
Mega is een lowcost-energieleverancier voor particulieren en professionals, en een lowcost-leverancier van mobiele telefoonabonnementen aan gezinnen en kmo’s. Het bedrijf met maatschappelijke zetel in Luik, werd opgericht in 2013 door twee Belgische ondernemers, Michaël Corhay en Thomas Coune.
Mega Energy (Power Online nv) sluit rechtstreekse energiecontracten met lokale producenten van groene stroom (bijvoorbeeld: windenergie en zonnepanelen) en koopt ook energie in op de beurs. Het is de grootste Belgische energieleverancier, en vijfdegrootste op de markt.
Mega Telecom biedt mobiele telefonie aan in heel België onder de merknaam Mega Telecom. Samen met eigen abonnementsformules, wordt er ook een mobile app aangeboden. Deze geeft gezinnen controle over hun maandelijkse uitgaven, wel belangrijk gezien het belang van mobiele telefoonrekeningen vandaag voor het hele gezin.
De Mega-groep telt momenteel grosso modo 500 000 klanten en zo’n 160 medewerkers in zijn kantoren in Luik, Leuven en Rotterdam (Nederland). Meer informatie: www.mega.be